четвер, 21 липня 2016 р.

Смачна сторінка улюбленої книги


       Хтось любить готувати, хтось любить смачно поїсти, а хтось читати про смачну їжу і від того отримувати задоволення. А скільки разів, читаючи про трапези знаменитих літературних персонажів, хотілося б Вам опинитися з ними за одним столом і скуштувати страву, яскравий опис якої так розбурхує уяву і апетит?
     Познайомитися і оцінити кулінарні уподобання авторів та їх персонажів Ви можете переглянувши нашу виставку- смаколик "За столом з літературними героями", яка експонується на абонементі юнацького відділу.

На Вас чекає унікальний секрет приготування різдвяного пудингу по оповіданню Агати Крісті "Викрадення королівського рубіну" 
 

        Одним з найбільш "кулінарних" письменників вважають Миколу Гоголя, і якже не згадати про його знамениті "Вечори на хуторі біля Диканьки":"Пацюк роззявив рота, подивився на вареники і ще більше роззявив рота. В цей час вареник виплеснув з миски, ляснув в сметану, перекинувся на другий бік, підскочив угору і якраз потрапив йому у рот..." 
      А чи відомий Вам факт, що в IXI столітті в Україні цілком звичайною справою були ласощі варениками розміром 30-40 сантиметрів?


А який же на смак той фарширований гусак, про якого так смачно розповідає один з героїв роману Ільфа та Петрова "Золоте теля"?
"...Ви не знаєте, що таке гуска! Ох, як я люблю цю птаху! Це дивовижно жива птаха, чесне благородне слово. Гуска, Бендер! Крильце! Шийка! Ніжка!"


Ніро Вульф і смачна їжа- поняття нероздільні. Багато розслідувань Вульфа пов'язані з їжою. А суперечки великого детектива зі своїм поваром про тонкощі рецептів - це шедеври гумору.


А чим же любив смакувати улюбленець багатьох літературних фанатів Гарі Поттер? Пиріг з курятиною та шинкою, смакота!


Найніжніше печиво "Мадлен", згадане Марселем Прустом у знаменитій трилогії "У пошуках втраченого часу" так смачно описане, що хочеться його негайно приготувати. І Ви маєте таку можливість, адже додатком до виставки слугують і рецепти цих страв.Дарія Донцова заряджає позитивом не лише за допомогою своїх детективних романів, а ще й кулінарних рецептів.Яскравим атрибутом виставки є творча робота з солоного тіста "Ваза з фруктами", яку зробила і подарувала нам користувачка абонементу Чеповська Жанна Григорівна.Тож запрошуємо всіх завітати до бібліотеки і переглянути наш літній раціон "смачних" книжок з улюбленими стравами літературних героїв!


Читайте! Готуйте! Смакуйте!


Немає коментарів:

Дописати коментар