неділя, 2 жовтня 2016 р.

Архіви свідчать: М. С. Грушевський...

   29 вересня 2016 року виповнюється 150 років від дня народження видатного українця - М. С. Грушевського. 

    Кожний народ має своїх національних героїв, які в найкритичніший момент історії втілюють найкращі його риси, піднімають на боротьбу інших і беруть на себе відповідальність за майбутнє нації, ведучи її за собою. Однією з таких особистостей, без перебільшення, був Михайло Сергійович Грушевський. Видатний історик, дослідник літератури, письменник, перекладач, етнограф, публіцист.    У дуже непростий час- час визвольної боротьби 1917-1921 рр., він звалив на себе тягар відповідальності за долю України. Його називали "мозком нації", а популярним гаслом часів Центральної Ради було: "Мати наша - Україна, а батько - Грушевський".          Довідатися більше про цю непересічну особистість, ми запросили нашу молодь на вечір історичного портрету "Архіви свідчать: М. С. Грушевський..."
  Присутні на заході учні ПТУ 26, затамувавши подих, слухали про неймовірно складне та неоднозначне життя видатного історика та політичного діяча.
  Він постав перед слухачами не хрестоматійною політичною фігурою, а простою людиною із звичайними людськими рисами характеру, емоціями і пристрастями, душевними потрясіннями, певними слабкостями й болючими помилками, але всеж таки особистістю, яка мала високі ідейні переконання.   По закінченню заходу, хлопці зацікавленно гортали сторінки літератури про життя та діяльність М. Грушевського. 
  Захід вийшов цікавим і змістовним, а наші слухачі тепер при імені  "Грушевський" будуть уявляти не просто відому всім купюру, а насамперед великого Українця.Немає коментарів:

Дописати коментар